Testosteron Booster

TST magazín

15 potravin, které zvyšují testosteron v těle

Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze, výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina tohoto hormonu může mít za následek pokles síly, vytrvalosti, energie a motivace. Existuje několik potravin, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle.

Pokud jste zkoumali přírodní způsoby, jak zvýšit hladinu testosteronu, pravděpodobně víte, že některé potraviny mohou mít na tento hormon pozitivní vliv. 

Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze, výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina testosteronu je spojena s poklesem síly, vytrvalosti, energie a motivace. Snížená produkce tohoto hormonu může mít také za následek erektilní dysfunkci a snížené libido. 

Naštěstí existuje několik potravin, které mohou přirozeně pomoci zvýšit hladinu testosteronu. Patří mezi ně např:

 • Granátové jablko
 • Všechny druhy brambor
 • Vejce
 • Hořká čokoláda
 • Banány
 • Tuňák a další druhy ryb
 • Fazole, luštěniny a sója
 • Tmavá listová zelenina a brokolice
 • Mleté maso
 • Tmavé bobule
 • Cibule
 • Česnek
 • Lotos
 • Dýňová semínka
 • Jogurt

1. Granátové jablko

Je známo, že granátové jablko zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Toto ovoce je vynikajícím zdrojem antioxidantů, které pomáhají předcházet oxidačnímu stresu a zlepšují celkový zdravotní stav. 

Šťáva z granátového jablka je také skvělým zdrojem vlákniny. Konzumace přibližně půl litru šťávy z granátového jablka denně může zlepšit hladinu testosteronu až o 17 %. 

Studie také prokázaly, že granátové jablko může snižovat hladinu estradiolu (sloučeniny estrogenu) v těle, což může přispět ke snížení rizika některých typů rakoviny. Granátové jablko lze konzumovat ve formě šťávy, sušeného ovoce nebo extraktu ze semen.

2. Všechny druhy brambor

Brambory jsou bohaté na vitaminy, minerály, vlákninu a mnoho základních živin. Je známo, že bramborová slupka obsahuje více živin než dužina brambor, proto je se doporučuje jíst brambory i se slupkou. Konzumace brambor může vést ke zvýšení hladiny testosteronu až o 25 %.

3. Vejce

Vejce obsahují sloučeninu známou jako cholin, u které bylo prokázáno, že zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Cholin je také přirozeným zdrojem vitaminu B, který je důležitý pro tvorbu energie a růst svalů. Nezapomeňte kromě bílku konzumovat i žloutek, protože oba obsahují živiny prospěšné pro zdraví. Vejce můžete konzumovat vařená, smažená nebo míchaná.

4. Hořká čokoláda

Hořká čokoláda je přirozeným zdrojem flavonoidů, antioxidačních sloučenin, které jsou spojovány se snížením oxidačního stresu v těle, který napomáhá ke snižování testosteronu. Studie prokázaly, že konzumace hořké čokolády může zvýšit hladinu testosteronu až o 16 %. Hořkou čokoládu lze konzumovat ve formě tabulky nebo ji použít do dezertů.

5. Banány

Banány jsou přirozeným zdrojem vitaminu B6, o kterém je známo, že zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Jsou také skvělým zdrojem draslíku, který pomáhá snižovat riziko hypertenze. Konzumace jednoho banánu denně může zvýšit hladinu testosteronu až o 16 %. Banány je nejlepší konzumovat čerstvé a lze je jíst jako svačinu nebo přidávat do jídel.

6. Tuňák a další druhy ryb

Ryby jsou bohaté na bílkoviny a základní živiny, jako je vitamin D, vitaminy skupiny B a omega-3 mastné kyseliny. O těchto živinách je známo, že zvyšují hladinu testosteronu v těle. Tuňák, makrela, sardinky, losos a sleď jsou bohatými zdroji bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Konzumace těchto druhů ryb může zvýšit hladinu testosteronu až o 30 %. Ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny je vhodné konzumovat nejlépe dvakrát týdně, protože větší množství může zvyšovat riziko vzniku některých typů rakoviny.

7. Fazole, luštěniny a sója

Je známo, že fazole, luštěniny a sója zvyšují hladinu testosteronu v těle. Mají také vysoký obsah vlákniny, která je zdraví prospěšná. Luštěniny a sója jsou bohaté na zinek, který je přirozeným posilovačem testosteronu. Zinek může zlepšit sexuální funkce a zvýšit plodnost u mužů. Může také snížit riziko problémů s prostatou, jako je benigní hyperplazie prostaty (BPH).

8. Tmavá listová zelenina a brokolice

Tmavá listová zelenina a brokolice jsou bohaté na vitamin A, základní živinu, která také zvyšuje hladinu testosteronu. Vitamin A je také spojován se zlepšením zraku a snížením rizika některých typů rakoviny. Tuto zeleninu můžete jíst syrovou nebo vařenou v páře.

9. Mleté maso

Mleté maso je bohaté na zinek, živinu, o které je známo, že zvyšuje hladinu testosteronu v těle. Zinek může také pomoci zabránit poklesu produkce testosteronu s věkem. Studie prokázaly, že konzumace mletého masa může zvýšit hladinu testosteronu až o 13 %. Mleté maso lze konzumovat ve formě steaku, hamburgeru nebo sendviče s mletým masem.

10. Tmavé bobule

Některé bobule obsahují velké množství antioxidantů a jsou známé tím, že pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi, což je skvělá zpráva pro všechny, kteří trpí nízkou hladinou testosteronu. Nedávná studie provedená na mužích s nízkým libidem zjistila, že každodenní konzumace borůvkového koktejlu po dobu šesti týdnů vedla ke zvýšení hladiny testosteronu o 20 % ve srovnání s kontrolní skupinou, která nedostávala žádnou “léčbu”. To je pravděpodobně způsobeno vysokým obsahem vitaminu C v borůvkách, o kterém je známo, že jeho produkci v těle zvyšuje. Podobně bylo prokázáno, že ostružiny a maliny také pomáhají.

11. Cibule

Cibule je kořenová zelenina, která se používá především v evropské a asijské kuchyni. Ačkoli se běžně používá k léčbě zažívacích potíží, bylo prokázáno, že je prospěšná i pro zvýšení hladiny testosteronu u mužů. Studie provedená na mužích, kteří měli problémy s nízkou hladinou testosteronu, zjistila, že konzumace 4 gramů cibule v prášku denně vedla k významnému zvýšení hladiny testosteronu ve srovnání se skupinou s placebem. Je to pravděpodobně proto, že cibule je bohatým zdrojem antioxidantů, což se ukázalo jako prospěšné pro tvorbu testosteronu v těle.

12. Česnek

Česnek se běžně používá v mexické a asijské kuchyni a také v různých bylinných přípravcích. O této bylině je známo, že díky bohatému složení androsteronů zvyšuje hladinu testosteronu u mužů. 

Studie provedená na mužích s nízkou hladinou testosteronu zjistila, že konzumace 6 gramů sušeného mexického oregana (což je totéž co Česnek) denně po dobu tří měsíců vedla k významnému zvýšení hladiny testosteronu ve srovnání se skupinou s placebem. Podobně bylo zjištěno, že denní příjem 3 gramů sušeného mexického oregana významně zvyšuje hladinu testosteronu. To naznačuje, že množství androsteronů přítomných v těchto množstvích stačí k významnému zvýšení produkce testosteronu v těle.

 

13. Lotos

Je známo, že extrakt z kořene rostliny lotos zvyšuje produkci testosteronu u mužů díky vysokému obsahu androsteronů. Studie provedená na mužích, kteří měli problémy s nízkou hladinou testosteronu, zjistila, že konzumace 10 gramů sušeného kořene lotosu denně vedla k významnému zvýšení hladiny testosteronu ve srovnání se skupinou s placebem. Je to pravděpodobně proto, že výtažek z lotosu je bohatým zdrojem androsteronů, které se ukázaly jako prospěšné pro tvorbu testosteronu v těle.

14. Dýňová semínka

Dýňová semínka se běžně používají v kuchyni Středního východu a také v bylinných přípravcích. O této potravině je známo, že zvyšuje hladinu testosteronu, protože je bohatým zdrojem zinku. Studie provedená na mužích, kteří měli problémy s nízkou hladinou testosteronu, zjistila, že konzumace 10 gramů dýňových semínek denně vedla k významnému zvýšení hladiny testosteronu ve srovnání se skupinou, která dostávala placebo. Je to pravděpodobně proto, že dýňová semínka jsou bohatým zdrojem zinku, o kterém je známo, že zvyšuje produkci testosteronu v těle.

15. Jogurt

Bylo prokázáno, že jogurt je prospěšný pro zvýšení produkce testosteronu u mužů díky vysokému obsahu zinku. Studie provedená na mužích s nízkou hladinou testosteronu zjistila, že konzumace dvou kelímků obyčejného jogurtu denně po dobu 12 týdnů vedla k významnému zvýšení hladiny testosteronu ve srovnání s kontrolní skupinou. 

Je to pravděpodobně proto, že obyčejný jogurt je bohatým zdrojem zinku, o kterém je známo, že zvyšuje produkci testosteronu v těle. Toto jsou jen některé z potravin, které mohou pomoci zvýšit hladinu testosteronu v těle. 

Je důležité si uvědomit, že tyto potraviny by se neměly používat jako dlouhodobé řešení nízké hladiny testosteronu.

Kromě těchto potravin je důležité udržovat zdravý životní styl a dodržovat vyváženou stravu bohatou na vitaminy a minerály.

Závěr

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze a výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina tohoto hormonu může mít za následek pokles síly, vytrvalosti, energie a motivace. Existuje několik potravin, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle. Patří mezi ně granátové jablko, všechny druhy brambor, vejce, tmavá čokoláda, banány, tuňák a další druhy ryb, fazole a luštěniny, sója, tmavá listová zelenina a brokolice. Konzumací těchto potravin můžete přirozeně zvýšit hladinu testosteronu a zlepšit svůj celkový zdravotní stav.

Doplňky stravy na vyrovnání hladiny hormonů

Vyhledejte doplňky stravy na čistě přírodní bázi. My jsme hledali doplňek, který na trhu neměl obdoby, a tak jsme vyvinuli vlastní produkt. Více si můžete přečíst v Našem příběhu o vzniku TSTBOOSTERU. Pokud Vás rovnou zajíma jedinečné složení našeho Testosteron Boosteru přejděte na stránku Složení TSTBOOSTERU.

Nízká hladina testosteronu je běžný zdravotní stav, který je charakterizován smutkem, nízkou energií, únavou, sníženou kognicí, přibíráním na váze, sníženou svalovou silou a špatným libidem.Strategie, o kterých jsme hovořili v tomto článku, nejsou schváleny FDA k prevenci, léčbě, zmírnění nebo vyléčení nízké hladiny testosteronu, ale byly užitečné pro mnoho jedinců, kteří chtějí zlepšit své sexuální a hormonální zdraví.

5 příznaků a symptomů nadměrné hladiny testosteronu!‍

Testosteron je důležitý hormon, který je zodpovědný za mnoho základních funkcí v těle. Pokud vaše tělo produkuje příliš mnoho tohoto hormonu, může to vést k negativním vedlejším účinkům. Jedním z nejlepších způsobů, jak bojovat s vysokou hladinou testosteronu, je změna životního stylu.

Celý článek

15 potravin, které zvyšují testosteron v těle

Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze, výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina tohoto hormonu může mít za následek pokles síly, vytrvalosti, energie a motivace. Existuje několik potravin, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle.

Celý článek
Příběh tstboosteru, kdo stojí za vývojem a kde se vzal nápad?
31Bře

Příběh tstboosteru, kdo stojí za vývojem a kde se vzal nápad?

Na začátku jsme byli tři. Tři sportovní nadšenci, otcové od rodin, podnikatelé, a kamarádi. Každý z nás je jiný, ale jedno máme společné. Jsme docela workoholici a neklademe si malé cíle. Podnikání, děti, manželky a přítelkyně, do toho koníčky, sport a cestování. To jsou aktivity, na které si člověk musí najít čas a hlavně energii. …

Příběh tstboosteru, kdo stojí za vývojem a kde se vzal nápad? Pokračovat ve čtení »

S Alešem Bursou o vývoji doplňku Testosteron Booster
19Zář

S Alešem Bursou o vývoji doplňku Testosteron Booster

Ahoj všichni, jmenuji se Aleš Bursa. Jsem profesionální sportovec a trenér v oblasti Fitness. Jsem humanista, nadšenec do přírodních věd a rád bývám v roli člověka, který lidem ze svého oboru přináší osvětu, informace a souvislosti.

5 příznaků a symptomů nadměrné hladiny testosteronu!‍
14Zář

5 příznaků a symptomů nadměrné hladiny testosteronu!‍

Testosteron je důležitý hormon, který je zodpovědný za mnoho základních funkcí v těle. Pokud vaše tělo produkuje příliš mnoho tohoto hormonu, může to vést k negativním vedlejším účinkům. Jedním z nejlepších způsobů, jak bojovat s vysokou hladinou testosteronu, je změna životního stylu.

Jak může těchto 5 druhů ovoce pomoci zvýšit hladinu testosteronu?
09Zář

Jak může těchto 5 druhů ovoce pomoci zvýšit hladinu testosteronu?

Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a hraje hlavní roli v mužské plodnosti, sexuální touze, výkonnosti a růstu svalů. Nízká hladina tohoto hormonu může mít za následek pokles síly, vytrvalosti, energie a motivace. Existuje několik potravin, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle.

Nákupní košík