KOUPIT

5 příznaků a symptomů nadměrné hladiny testosteronu!‍

Marketa K
6. 2. 2023

Testosteron je důležitý hormon, který je zodpovědný za mnoho základních funkcí v těle. Pokud vaše tělo produkuje příliš mnoho tohoto hormonu, může to vést k negativním vedlejším účinkům. Jedním z nejlepších způsobů, jak bojovat s vysokou hladinou testosteronu, je změna životního stylu.

Vysoká hladina testosteronu u mužů je obvykle považována za dobrou věc. Koneckonců tento hormon je zodpovědný za mnoho pozitivních vlastností, jako je zvýšená svalová hmota a síla, lepší libido a silnější kosti. Ale stejně jako u všeho ostatního v životě, i zde platí, že i dobré věci mohou uškodit, když je jich příliš.

Pokud vaše tělo produkuje nadměrné množství testosteronu, mohou se u vás projevit negativní vedlejší účinky. Tento článek vám pomůže pochopit rizika spojená s vysokou hladinou testosteronu.

Podívejte se na těchto 5 příznaků a symptomů. Pokud na sobě pozorujete podobné symptomy, zvažte vyhledání lékařské pomoci.

Jak poznat zvýšenou hladinu testosteronu?

Jedním z prvních příznaků, že máte příliš vysokou hladinu testosteronu, je změna hladiny hormonů. Ta může vést k pomalému vypadávání vlasů, nadměrné konzumaci alkoholu a mnoha jiným vplyvům kterým byste raději měli předejít dřív, než to zajde příliš daleko.

Pokud se vám zdá, že vaše hladina testosteronu je vyšší než obvykle, je dobré si hladinu tohoto hormonu nechat zkontrolovat lékařem. Jednoduchý krevní test vám ukáže míru hladiny testosteronu v těle. Je to nejjednodušší způsob, jak si s jistotou potrvdit, ze trpíte na zvýšenou hladinu testosteronu.

Pro lepší pochopení problematiky hladiny testosteronu si můžete nechat hladinu hormonů rozdělit na hladinu volného a celkového testosteronu.

Volný testosteron je biologicky dostupná a aktivní forma testosteronu ve vašem těle, zatímco celkový testosteron je množství veškerého testosteronu ve vašem těle. Celkový testosteron vám řekne, kolik ho vaše tělo produkuje, zatímco volný testosteron ukazuje, kolik se ho ve vašem těle skutečně využívá.

Vysoká hladina testosteronu a jeho vedlejší účinky

Když je hladina testosteronu přirozeně vysoká, je to známka toho, že ho vaše tělo produkuje příliš mnoho. Běžnou mylnou představou je, že extra testosteron vás učiní silnějšími, rychlejšími a mužnějšími. Bohužel tomu tak není.

Vysoká hladina testosteronu u mužů je ve skutečnosti poměrně nebezpečná. Nadbytek testosteronu může být známkou onemocnění, abnormality nebo nezdravého životního stylu.

Mezi nemoci, které způsobují vysokou hladinu testosteronu patří například:

 

1) Onemocnění jater

Onemocnění jater může vést k vysoké hladině testosteronu, protože má vliv na schopnost vašeho těla produkovat SHBG (globulin vázající pohlavní hormony). SHBG je bílkovina, která se váže na testosteron, což brání jeho využití vaším tělem. Když vaše játra nemohou produkovat SHBG, budete mít v těle více nevázaného testosteronu.

2) Obezita

Obezita neboli nadměrná hmotnost může způsobit zvýšení hladiny testosteronu. Vědci si nejsou jisti, proč k tomu dochází, ale mají několik teorií. Domnívají se, že tukové buňky v těle by mohly produkovat nadbytek estrogenu, což by mohlo vést k vyšší hladině testosteronu. Domnívají se také, že tukové buňky produkují i více kortizolu. Pokud je v těle přítomný kortizol, to může způsobit, že tělo zvýší hladinu testosteronu.

Co tedy zpusobuje vysoká hladina testosteronu? Pokračujte ve čtení.
Testosteron a přibývání na váze

S rostoucí oblibou nízkosacharidových diet a přerušovaného půstu není nic ničím neobvyklým, že vědci začínají u mužů pozorovat zvýšení hladiny testosteronu.

Tyto diety však mají ve skutečnosti u žen opačný účinek. Proč tedy tyto diety způsobují zvýšení hladiny testosteronu u mužů?

Tajemství spočívá v tom, že když se vaše tělo dostane do stavu ketózy, hledá alternativní zdroj energie. Tento zdroj energie obvykle pochází z přebytečných tukových buněk, včetně těch na bocích, stehnech nebo v pase. Při odbourávání tukových buněk tělo uvolňuje velké množství testosteronu, který byl v těchto buňkách uložen. To je jeden z důvodů, proč mnoho lidí uvádí, že při ketogenní dietě mají více energie a lepší náladu.

Testosteron a prostata

Vysoká hladina testosteronu vás může vystavit riziku vzniku rakoviny prostaty. Testosteron může způsobit, že vaše tělo produkuje více androgenů, což může vést k růstu buněk rakoviny prostaty.

Pokud máte vysokou hladinu testosteronu a obáváte se vzniku rakoviny prostaty, poraďte se se svým lékařem, zda byste se neměli nechat vyšetřit. Lékař vám může doporučit užívání léků, které mohou hladinu testosteronu snížit.

Vypadávaní vlasů způsobené nadbytkem testosteronu

Nadměrná hladina testosteronu může způsobit nadměrné vypadávání vlasů. Některé studie zjistily, že vysoká hladina testosteronu je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů u mužů.

Vysoká hladina testosteronu může vést ke stavu zvanému androgenetická alopecie (AGA). AGA je způsobena genetickými faktory a vyznačuje se řídnutím vlasů na hlavě, vousech a/nebo na hrudi.

Mezi další možné příznaky nadbytku testosteronu patří růst ochlupení na obličeji, zvýšené ochlupení na těle a zvýšené libido. Chcete-li snížit riziko vzniku AGA, je důležité, abyste se pohybovali na doporučené hladině testosteronu pro váš věk.

Pokud vás znepokojuje množství testosteronu ve vašem těle, poraďte se se svým lékařem, jak ho nejlépe regulovat. Můžete také zvážit užívání doplňku stravy, který harmonizuje nadbytek testosteronu v těle.

Existuje mnoho dalších stavů, které mohou způsobovat nadměrné vypadávání vlasů. Pokud se u vás objeví neobvyklé nebo nevysvětlitelné vypadávání vlasů, jedná se pravděpodobně o testosteron.

Testosteron, deprese a poruchy nálady

Studie zjistila, že nedostatek testosteronu souvisí s depresemi u mužů. Pokud však mají muži příliš mnoho testosteronu, je u nich ještě větší pravděpodobnost, že budou nimi trpět.

Proč je tedy hladina testosteronu tak důležitá, pokud jde o depresi? Tento hormon je zodpovědný za mnoho funkcí v těle, včetně nálady, spánku a hladiny energie. Když je hladina testosteronu příliš vysoká, může způsobovat náladovost, podrážděnost, a dokonce agresivní chování.

Pokud se u vás tyto nežádoucí účinky vyskytují a máte podezření, že jsou způsobeny vysokou hladinou testosteronu, měli byste navštívit lékaře. Ten vám pravděpodobně doporučí léky a terapii, které vám pomůžou symptomy nadpřiměřené hladiny testosteronu snížit.

Testosteron a růst svalů

Příliš mnoho testosteronu může vést ke zvýšení růstu svalů, což není špatná věc. Může však také způsobit pokles svalové hmoty a síly. Tomu se říká svalová dysmorfie, což je duševní porucha, která způsobuje, že jedinec své tělo neustále vnímá jako menší, než ve skutečnosti je, a tak cítí méněcenným.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou způsobeny testosteronem. Jsou způsobeny nedostatkem jiných hormonů, například kortizolu.

Závěr

Testosteron je důležitý hormon, který je zodpovědný za mnoho základních funkcí v těle. Pokud vaše tělo produkuje příliš mnoho tohoto hormonu, může to vést k negativním vedlejším účinkům. Jedním z nejlepších způsobů, jak bojovat s vysokou hladinou testosteronu, je změna životního stylu.

To může zahrnovat zdravou stravu, dostatek spánku a pravidelné cvičení. Pokud tyto změny životního stylu nevedou ke snížení hladiny testosteronu, domluvte si schůzku s lékařem. Ten vám bude schopen stanovit přesnou diagnózu a může vám doporučit léky na snížení jeho hladiny.

Strategie, o kterých jsme hovořili v tomto článku, nejsou schváleny FDA k prevenci, léčbě, zmírnění nebo vyléčení nízké nebo vysoké hladiny testosteronu, ale byly užitečné pro mnoho jedinců, kteří chtějí zlepšit své sexuální a hormonální zdraví.

Doplňky stravy na vyrovnání hladiny hormonů

Vyhledejte doplňky stravy na čistě přírodní bázi. My jsme hledali doplňek, který na trhu neměl obdoby, a tak jsme vyvinuli vlastní produkt. Více si můžete přečíst v Našem příběhu o vzniku TSTBOOSTERU. Pokud Vás rovnou zajíma jedinečné složení našeho Testosteron Boosteru přejděte na stránku Složení TSTBOOSTERU.

Dále si přečtěte:

Sdílet na 
KOUPIT

Doporučujeme

DOPRAVA od 39Kč
VÝPRODEJ - DATUM SPOTŘEBY 09/23
4 tablety denně
Energie na 1 měsíc – 120 tablet
tst booster 120 tablet
790 Kč
VÝPRODEJ - DATUM SPOTŘEBY 09/23
AKCE
DOPRAVA ZDARMA
Energie na 3 měsíce – 360 tablet
1580 Kč
2370 Kč