Testosteron Booster

Kotvičník Zemní

tribulus terrestris, Kotvičník zemní – jaké má účinky

KOTVIČNÍK ZEMNÍ

Mnoho moderních populárních doplňků stravy pochází z rostlin, které se léčebně využívaly již od starověku. Jednou z těchto rostlin je Tribulus Terrestris, o kterém se tvrdí, že má řadu zdravotních výhod, včetně snížení hladiny cukru v krvi a cholesterolu, ovlivňování hladin hormonů a zvýšení sexuálních funkcí a libida.

Kotvičník v poslední době získává na popularitě. Co potřebujete vědět o této rostlině, jejích účincích na zdraví a měli byste zvážit její konzumaci jako doplněk stravy?

ZNÁM JAKO “ŽIVOTABUDIČ

Oblíbené jsou doplňky s kotvičníkem především u sportovců, kterým pomáhá s tvorbou svalové hmoty, rychlejší regenerací po tréninku, a s celkovou fyzickou výdrží. Mezi lidmi si ale získal i jinou pověst, a to “životabudiče” nebo “přírodní viagry”. 

Přispívá totiž k optimální funkci pohlavních orgánů, zvyšuje libido a sexuální výdrž. To už se netýká jen sportovců a sportovkyň, ale všech můžu a žen!

Tribulus terrestris je účinným prostředkem pro přirozenou harmonizaci hladiny testosteronu a estrogenu v organismu. Blahodárné účinky této rostliny jsou zvláště u mužů a žen starších 40 let, u kterých postupně tvorba vlastních hormonů klesá. 

 

KOTVIČNÍK ÚČINKy

Proč je Kotvičník efektivní? 
Tribulus terrestris je rostlina, která se používá pro řadu potenciálních zdravotních přínosů již mnoho let. Je populární jako všeobecný doplněk pro zdraví a jtaké ako součást doplňků na podporu testosteronu.

Kotvičník zemní obsahuje řadu aktivních látek, mezi které patří steroidní saponiny, třísloviny, alkaloidy, glykosidy, vitamíny, minerály, bílkoviny a mnoho dalších. Tyto látky se standardně využívají v kosmetice, lékařství a dalších odvětvích právě díky svému skvělému efektu.

Nejdůležitější skupinu účinných složek jsou steroidní saponiny, konkrétně Dioscin, Protodioscin a také sapogenin Diosgenin.

Abychom předešli veškerým mýtům a chybným názvům je nutné si nejdříve upřesnit, že Kotvičník zemní je český název rostliny a Tribulus Terrestris latinský, jedná se ale pořád o jednu a tu samou bylinu.

  • Zvyšuje sexuální apetit a touhu

  • Reguluje hladinu hormonů

  • Snižuje cholesterol v krvi

  • Obnovuje životní elán a energii

  • Pomáhá při potížích s erekcí

  • Podporuje růst svalové hmoty

  • Podporuje růst svalové hmoty

  • Zlepšuje pohyblivost spermií

  • Účinný při hubnutí

KOTVIČNÍKOVÝ ČAJ, KAPKY NEBO TABLETY?

Kotvičníkový nálev má zemitě hořkou chuť, ale voní příjemně bylinkově. Chuť se dá  vyladíte medem. Výhodou je, že si tuto rostlinku klidně vypěstujete na zahrádce, či balkoně.

2–3 x denně  si pro žádáný efekt také můžete 
nakapat 15–30 kapek do studeného nápoje. 
Užívat 2 měsíce v jednom cyklu 
a potom alespoň na 14 dnů vysadit. 

DÁVKOVÁNÍ KOTVIČNÍKU

Dávkování je velmi individuální věc, u prášku se doporučuje 1 čajovou lžičku rozmíchat ve vodě nebo džusu a vypít. Také čím delší dobu člověk kotvičník užívá tím lepší to je pro naše tělo.  

Pokud využíváte čistě přírodní bylinku, pak se předávkování či vedlějších účinků nemusíte obávat. 

ZA JAK DLOUHO ÚČINKUJE KOTVIČNÍK?

TSTBOOSTER testosteronové tablety obasahujÍ Kotvičník zemní – extrakt ze semen (152.2g na denní dávku 4tablety) a spolu s kombinací dalších přírodních látek a vitamínu představuje vyvážené dávkování a obvykle se výsledky dostaví velmi rychle. U někoho dokonce již po prvním týdnu užívání. Doporučujeme Vám vyzkoušet si měsíční kúru. V balení  TSTBOOSTERU na měsíc najdete 120 tablet s doporučenou denní dávkou 4 tablety.

Jak už jste se v článku dozvěděli kotvičník může být přínosný v mnoha ohledech. Častěji ale pro svůj adaptogenní efekt na organismus, kdy podporuje překlenout stresové situace, podporuje fyzickou a psychickou odolnost organismu a dodává tělu ztracenou energii a vitalitu.

přírodní viagra

Jak už jste se v článku dozvěděli kotvičník může být přínosný v mnoha ohledech. Častěji ale pro svůj j adaptogenní efekt na organismus, kdy podporuje překlenout stresové situace, podporuje fyzickou a psychickou odolnost organismu a dodává tělu ztracenou energii a vitalitu.

Pokud jde o sexuální stránku, tribulus se zdá být relativně spolehlivým a silným posilovačem libida. Studie, které to hodnotí, potvrdily zvýšení sexuální pohody a erektilní funkce. I když není přesně známo, jak tribulus funguje, je známo, že zvyšuje hustotu androgenních receptorů v mozku, což může zlepšit vlastnosti androgenů zvyšujících libido.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nákupní košík