KOUPIT

7 způsobů jak zvýšit testosteron přírodní cestou

Tynna
7. 7. 2022

Většina lidí spojuje testosteron s vousy na obličeji, gigantickými svaly a nelegálními steroidy. Přirozeně produkovaný testosteron hraje velmi důležitou roli v mužské/ženské metabolické funkci.

Testosteron je steroidní hormon produkovaný v mužských varlatech, ženských vaječnících a nadledvinkách. (1)  Je to hlavní mužský pohlavní hormon, ale v malém množství ho mají i ženy. Během puberty u chlapců je testosteron jednou z hlavních hnacích sil fyzických změn, jako je nárůst svalů, hlubší hlas a růst vlasů.

Mít testosteron v optimální hladině je však také důležité v průběhu dospělosti a dokonce i ve stáří. U dospělých je zdravá hladina důležitá pro celkové zdraví, snižuje riziko onemocnění, ovlivňuje složení těla, sexuální funkce a téměř vše ostatní.

Testosteron ovlivňuje obezitu, metabolismus, sexuální dysfunkci i kardiovaskulární onemocnění u mužů s diabetes. (2,3,4,5,).

Navíc zvýšení hladiny testosteronu může způsobit rychlý nárůst svalové hmoty a vitality během pouhých několika týdnů (67, 8,).

Na internetu se dočtete řady důvodů proč si udržovat testosteron v optimální hladině. Všeobecně je známo, že zdravý životní styl je jeden z prvních kroků ke spokojenému a zdravému tělu.

Níže naleznete několik typů, jak podpořit svůj testosteron přírodní cestou, ať už se rozhodnete jí cestou lepšího stravování, potravinových doplňků nebo aktivním způsobem života, injekce a testosteronové gely jsou podle našeho názorou až poslední variantou.

V JAKÉM VĚKU ZAČÍNÁ KLESAT TESTOSTERON?​

Je známo, že testosteron dosahuje vrcholu na počátku dvacátých let a poté klesá o 10 % s každou další dekádou.

Je známo, že testosteron dosahuje vrcholu na počátku dvacátých let a poté klesá o 10 % s každou další dekádou.

Jiné zdroje uvádí, že muži po třicítce ztrácejí každý rok 1,5 % produkce testosteronu. Větší pokles testosteronu se u mužů nazývá andropauzou.

Zatímco menopauza u žen nastává naráz a k poklesu hormonální hladiny dochází v relativně krátké době, u andropauzy neboli mužského přechodu je proces postupný a trvá i několik let. Začíná zhruba ve věku mezi 40 a 55 lety a průběh se liší v závislosti na mnoha faktorech.

Trénujte nárazově. intenzivní a silové tréninky podpoří tvorbu vašeho testosteronu.

Vysoká intenzita cvičení je zásadní pro zvýšení testosteronu. Cvičení by mělo být výbušného charakteru.

Nejlepším typem cvičení ke zvýšení testosteronu v krátkodobém a dlouhodobém horizontu je totiž odporový neboli silový trénink.

Dřepy, mrtvé tahy a cviky s velkou činkou. Zapojte velké svalové skupiny. Trénink by měl být krátký (5-30 minut) a mezi sériemi by měly být velmi krátké přestávky.

Dostatečný spánek

Pokud nemáte dostatek spánku, pravděpodobně si přispíváte ke snížené hladině testosteronu. Naučte se, jak spát více a kvalitněji. Studije potvrzují, že ztráta spánku snižuje testosteron u všech mužů mladých i starších.

Ideální množství spánku se liší od člověka k člověku, ale my jsme se v jedné studii dočetli, že spánek pouze 5 hodin za noc byl v rámci tohoto experimentu spojen s 15% snížením hladiny testosteronu.

DOpřejte si sluníčko a vitamín D.

Vitamín D se rychle stál jedním z nejoblíbenějších vitamínů na světě. Jednou z hlavních výhod pobytu na slunci je přirozené posílení vitaminu D. Není divu, že vitaminu D se také říká sluneční vitamin. Vitamín D je důležitý vitamín, který je kritický pro mnoho oblastí vašeho zdraví, včetně imunitní funkce, kostí, svalů a duševního zdraví.

Nízký obsah vitaminu D3 je spojen s nízkou produkcí testosteronu. Vzhledem k tomu, že získat dostatek slunečního svitu a zároveň trávit hodně času uvnitř v chladnějších měsících je obtížné, je doplňování vitaminu D zásadní. Ve skutečnosti je vitamín D jedním z těch vitamínů, ze kterých může mít prospěch každý.

konzumujte potraviny, které podporují tvorbu testosteronu.

 • Pískavice řecké seno
 • Kyselina D-asparagová (DAA)
 • Vitamin D3
 • Zinek
 • Kotvičník Zemní
 • Zázvor
 • Ashwagandha
 • Granátové jablko
 • Peruánská Maca
 • Shilajit Mumio
 • Magnesium

Studené sprchy. Otužujte se.

Je známo, že vystavení chladu stimuluje a zvyšuje produkci testosteronu a zlepšuje metabolismus, detoxikaci a funkci mozku. Můžete začít studenou sprchou a postupně se dopracujte k ponorům do studené vody. Vědra s ledem nebo kryoterapie také splní efekt a pocítíte opravdovou vzpruhu.

Probiotika a správna funkce střev

Zdraví vašeho mikrobiomu je velmi důležitým faktorem pro zvládání stresu a produkci pohlavních hormonů. Je důležité jíst protizánětlivou stravu a užívat bylinky, jako je zázvor, kurkuma, aloe vera, heřmánek, kořen lékořice a kořen proskurníku.

Jezte hodně fermentovaných potravin, jako je kimchi, kysané zelí, kefír a kombucha.

Užívejte denně probiotické doplňky pro podporu zdravého střevního mikrobiomu.

doplňky stravy na vyrovnání hladiny hormonů

Vyhledejte doplňky stravy na čistě přírodní bázi. My jsme hledali doplňek, který na trhu neměl obdoby, a tak jsme vyvinuli vlastní produkt. Více si můžete přečíst v Našem příběhu o vzniku TSTBOOSTERU. Pokud Vás rovnou zajíma jedinečné složení našeho Testosteron Boosteru přejděte na stránku Složení TSTBOOSTERU.

Nízká hladina testosteronu je běžný zdravotní stav, který je charakterizován smutkem, nízkou energií, únavou, sníženou kognicí, přibíráním na váze, sníženou svalovou silou a špatným libidem.

 

Strategie, o kterých jsme hovořili v tomto článku, nejsou schváleny FDA k prevenci, léčbě, zmírnění nebo vyléčení nízké hladiny testosteronu, ale byly užitečné pro mnoho jedinců, kteří chtějí zlepšit své sexuální a hormonální zdraví.

Sdílet na 
KOUPIT

Doporučujeme

DOPRAVA od 39Kč
VÝPRODEJ - DATUM SPOTŘEBY 09/23
4 tablety denně
Energie na 1 měsíc – 120 tablet
tst booster 120 tablet
790 Kč
VÝPRODEJ - DATUM SPOTŘEBY 09/23
AKCE
DOPRAVA ZDARMA
Energie na 3 měsíce – 360 tablet
1580 Kč
2370 Kč